• Biudžetinė įstaiga
  • į. k. 190530088
  • Tilžės g. 41, Šiauliai
  • Pašto kodas: LT-78206
  • trysnykstukai@splius.lt
  • (841) 552354

Renginiai

Advento pradžia

2020-11-30

Kažkur slapčia, patyliukais vaikščiojo kalėdų senelis ir jo padėjėjai, ar matėte? Ar girdėjote? Ar nušvietėte jiems kelią į trijų nykštukų darželį? Kalėdų senelis susirinko vaikų rašytus laiškus, šiuo metu juos skaito ir ruošia dovanas. Kalėdų eglutės įžiebtos, geri darbeliai prasidėjo! Video įrašu su tėveliais pasidalins auklėtojos.

 

Visą advento laikotarpį veikia KALĖDINIS DĖKINGUMO PAŠTAS, kur visa bendruomenė gali rašyti padėkos, palinkėjimų laiškus, padrąsinimus vieni kitiems. O nykštukai - paštininkai prieš pat kalėdas atiduos laiškus jų adresatams.

 

Ilgai lauktos, kitokios, labai stebuklingos...
Ir kai dabar ne visada dangus palepina baltu sniegu, atminkime, ŠVIESA, TAI NE  SPALVA. Tai pakylėta būsena ir nuostabus laukimo jausmas! Šilto ir ramaus advento.

Ankstyvojo amžiaus konferencija

2020-11-20
    Šiaulių miesto švietimo bendruomenės 2020 metų siekis - tikslinių partnerysčių plėtojimas. Šiaulių lopšeliai-darželiai "Trys nykštukai" ir "Vaikystė", tęsdami bendradarbiavimo tradiciją, 2020-11-20 organizavo antrąją respublikinę ankstyvojo amžiaus ugdytojų metodinę-praktinę konferenciją "Šiandienos vaikai - ateities visuomenė".
 
    Konferencijos dalyviai iš visos Lietuvos pristatė 32 pranešimus. Džiaugiamės, kad respublikinėje konferencijoje dalyvavo ir gerąja ankstyvojo amžiaus vaikų ugdymo(si) patirtimi dalijosi ir gausus būrys Šiaulių miesto lopšelių-darželių („Bangelė“, „Berželis“, „Bitė“, „Dainelė“, „Klevelis“, „Rugiagėlė“, „Trys nykštukai“, "Vaikystė", „Žiogelis“) pedagogų ir pagalbos vaikui specialistų bei kolegos iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, , Gargždų, Mažeikių, Panevėžio ir kitų miestų.

     Pirmojoje konferencijos dalyje pranešimus skaitė Šiaulių Pedagoginės psichologinės tarnybos socialinė pedagogė ekspertė Ligita Mickienė („Socialinis-emocinis ugdymas ankstyvajame amžiuje. Kodėl svarbu nepavėluoti ir ką galime nuveikti?“), STEAM ugdymo metodinių priemonių vaikams ir mokytojams bendraautorė, Šiaulių Ragainės progimnazijos inžinerijos mokytoja Ingrida Donielienė („STEAM ankstyvajame amžiuje. Nuo mažų klausimų iki didelių inžinerinių sprendimų“), Vilniaus r. Riešės vaikų darželio mokytoja metodininkė, Vytauto Didžiojo universiteto docentė dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė („Vokalinio ir kalbinio ugdymo sąsajos ankstyvajame amžiuje“). Pirmąją konferencijos dalį užbaigė Eglė Baliutavičiūtė, vaikų literatūros kritikė, skaitymo skatinimo specialistė, knygos „Brolis, kurio nereikėjo“ autorė, pristačiusi pranešimą „Ankstyvasis skaitymas: ką reikėtų žinoti apie skaitymą su vaikais iki trejų metų ir jiems skirtas knygas“.

 

 
Mūsų įstaigą šiais metais atstovavo:
  • auklėtoja-metodininkė Virginija Bersėnienė, kuri pristatė video pranešimą ,,STEAM panaudojimas ugdomojoje veikloje";
  • Auklėtoja Vaiva Rimkevičienė, kuri pristatė video pranešimą ,,Ankstyvojo amžiaus vaikų kalbinės raiškos ugdymas panaudojant STEAM";
  • Aukltoja Jovita Povilaitytė, kuri pristatė video pranešimą ,,Spalvoti rudens lapai". STEAM ugdymo galimybės ankstyvajame amžiuje".


     Dėkojame konferencijos dalyviams už dalijimosi kultūros puoselėjimą, atvirumą, savęs turtinimą. Nors visi esame skirtingi, darbo metodai – panašūs, o tikslas – bendras: laimingas, kuriantis, aktyvus, sumanus vaikas.

Skaitykite daugiau: https://www.svietimonaujienos.lt/respublikineje-konferencijoje-siandienos-vaikai-ateities-visuomene-aptartos-ankstyvojo-amziaus-vaiku-ugdymo-aktualijos/?fbclid=IwAR3WPwlY-C7pcmENJdNvmdDXTyEgUjesxmulvl62NI3Y6uZzhKne5_k0pEg

Tolerancijos juostos

2020-11-16
Lapkričio 16 dieną UNESCO sprendimu pasaulyje tradiciškai minima Tarptautinė tolerancijos diena. Įvairiose šalyse šią dieną organizuojami renginiai, skirti ugdyti toleranciją, pakantumą, gebėjimą suprasti kitus, kantrybę. Šių metų Tarptautinės tolerancijos dienos simbolis – Tolerancijos dėlionė. Visuomenė – kaip ta dėlionė, sudaryta iš skirtingų gabalėlių, kuriuos sujungus – gauname visos visuomenės paveikslą.
Minint šią dieną lopšelyje-darželyje, vaikai žiūrėjo video medžiagą apie įvairius žmones, gyvenančius šalia mūsų, piešė dėliones su savo atvaizdu, pomėgiais , jas jungdami į bendrą kūrinį - tolerancijos juostas.

Susitarkime

Lapkričio  3-13 dienomis visi pedagogai ir pagalbos mokiniui specialistai jums patogiu laiku ves individualius pokalbius.

 

Kartu su specialistais susitarkite abiems pusėms tinkančią datą ir būdą (telefonu, messenger, zoom ar kt.), ir skirkite laiko pokalbiui apie jūsų vaiko sveikatą, socialinę - emocinę būseną, pažangą, pasiekimus ir pan. Susitarkime dėl kokybiško jūsų vaiko ugdymo ateinančiais mokslo metais.

 

 

Grupių auklėtojos jūsų lauks sutartu laiku.

 

Logopedė Aistė konsultuoja telefonu 860128136 l.d.trysnykstukai@gmail.com arba kita Jums tinkančia forma.

Logopedė/specialioji pedagogė Daiva konsultuoja telefonu 862879810 daiva.silkyte@gmail.com arba kita Jums tinkančia forma.

Judesio korekcijos mokytoja Asta konsultuoja telefonu 862842667 asta.pilkyte19@gmail.com arba kita Jums tinkančia forma.

Socialinė pedagogė Jurgita konsultuoja telefonu 867163984 zjurgita75@gmail.com arba kita Jums tinkančia forma.

Muzikos mokytoja Ernesta konsultuoja telefonu 860531298 ernestuxsb@gmail.com arba kita Jums tinkančia forma.

Mitybos specialistė Asta konsultuoja telefonu 868381422 azakiene6@gmail.com arba kita Jums tinkančia forma.

 

 

Kviečiame  aktyviai dalyvauti.

Moliūgiadienis

2020-10-29

Daržo lysvėj, prie kopūsto,
Štai - moliūgas pūpso pūpso.
Ridu ridu opapa
Mano nuotaika gera.

 

Kaip iš eilėraščio posmo, taip ir Trijų nykštukų ugdytiniai džiaugėsi moliūgu visą savaitę. Piešėme, aplikavome, sėklytes skaičiavome,uostėme ir ragavome. Spaudėme gardžiausias moliūgų ir kitų daržovių sultis, jas maišėme ir skanavome. Pietums valgėme moliūgų sriubą. Lauke įveikėme sunkiausias dėdės Moliūgo paruoštas užduotis, o už puikiai atliktus darbelius vaikus vaišinome moliūgų saldainiais.

Ketvirtadienį šventę vainikavo bendruomenės moliūgų paroda. Lyg iš pasakų....oi kiek storų ir plonų, gigantiškai didelių ir mažų mažiausių molūgėlių matėme. Ačiū Jums!

ES CODE WEEK

2020-10-29

ES CODE WEEK (programavimo) savaitė lopšelio-darželio „Trys nykštukai“ logopedo kabinete

 

Š. m. spalio 19–23 dienomis Šiaulių lopšelio-darželio „Trys nykštukai“ logopedė Aistė Kvičiuvienė dalyvavo „Europe Code Week 2020“ iššūkyje, kuris skatino populiarinti programavimą, domėtis skaitmeniniu raštingumu. Visą savaitę vaikai logopedinėse pratybose tobulino savo kalbą ir žaidė kartu su Bee Bot (išmaniąja bitute-robotu). Žaisdami su bitute-robotu vaikai mokėsi programavimo įgūdžių (numatyti kelią, pasukti bitutę į tinkamą pusę, suskaičiuoti žingsnius, ištaisyti klaidą), tuo pačiu tapo įdomiau mokytis pažinti raides, skaičius, atlikti artikuliacijos mankštą, įtvirtinti taisyklingą garsų tarimą žodžiuose, išskirti paveikslo pavadinimo pirmą garsą ir nueiti iki atitinkamos raidės, turtinti žodyną, sudaryti sakinius, pasakoti pagal paveikslėlių serijas. Veiklų metu įsitikinome, kad programavimas ne tik skatina mažųjų loginį mąstymą, moko spręsti problemas, bet ir ugdo kūrybiškumą, komandinį darbą. Kaip kaskart spindėjo vaikų akys pamačius, kad logopedinės pratybos vėl bus kitokios! Su teigiamomis emocijomis ir sunkumai atrodo ne tokie dideli!

 

Mokausi kalbėti kitaip!

Paramos akcija LETENIUKAMS

2020-10-28

Minėdami pasaulinę gyvūnų dieną pradėjome akciją ,,Ištiesk gerumo ranką leteniukams". Vaikai kartu su pedagogėmis diskutavo kaip gyvena šuniukai ir kačiukai globos namuose, kas juos šeria, prižiūri, susipažino su savanorio profesija, samprotavo ką reikia daryti, kad jie turėtų namus ir kitą.

Spalio mėnesį rinkome paramą maistu, žaislais ir kitomis reikalingomis priemonėmis. Gyvūnėliai ne tik gavo skanaus maistelio, užkandžių, būtiniausių higienos priemonių, bet sulaukė ir vaikų piešinių, laiškų, palinkėjimų.

Trečiadienį ,,Kodėlčiukų" grupės ugdytiniais kartu su auklėtojomis visas dovanas nuvežė į gyvūnų globos namus ,,Šiaulių letenėlė". 

AU ir MIAU sako Jums mažieji leteniukai.

 

Pasaulinė rankų plovimo diena

2020-10-15

Spalio 15d. minima Pasaulinė rankų plovimo diena. Rankų higiena - paprasta, nebrangiai kainuojanti profilaktikos priemonė, kuri gali mus apsaugoti nuo ne vienos ligos.

Visą savaitę vaikai kartu su visuomenės sveikatos specialiste Roberta ir auklėtojomis mokėsi kaip tinkamai nusiplauti rankas, diskutavo apie rankų plovimo svarbą. Išmokę tinkamai nusiplauti rankas, vaikai pasižadėjo, kad dabar dar labiau rūpinsis savo rankų higiena.

Pasaulinė pašto diena

2020-10-09

Ar prisimenate, kada paskutinį kartą rašėte ar gavote tikrą popierinį laišką į pašto dėžutę? Ar vaikai matė laiškus, rašytus ranka, įdėtus į vokus, užantspauduotus?
Turbūt tai buvo seniai?! Kaip buvo gera laukti laiško...

Todėl, minėdami pasaulinę pašto dieną (Spalio 9d.) susipažinome su paštininko profesija, kūrėme savo pašto ženklus, kuriuos eksponuojame parodoje darželio koridoriuje, šalia sporto salės ir rašėme pačius nuoširdžiausius laiškus tėveliams. Laiškeliuose rašėme stebuklingus žodžius: ,,Myliu", ,,Apkabinu", ,,Geros dienos", ,,Daug šypsenų", o mažiausieji vaikai spaudė pirštukų, rankyčių antspaudukus.

Tėvelių komentarai gavus jų vaikų rašytus laiškus:

,,...taip nustebau, perskaičiusi laiškelį, dukrytę apsikabinau ir stipriai stipriai išbučiavau", ,, esu pati laimingiausia, net susigraudinau, suvirpino širdelę tokios žinutės, rašytos mažo vaiko rankyte",  ,,...kas rytą perskaitau vaiko rašytą laiškelį, kuriame parašyta "Gražios dienos" ir vėl įsidedu į rankinę. Tai geros dienos pradžia.". 

 

STEAM laboratorijos atidarymas

2020-10-08

Domėjomės, kūrėme, diskutavome, strategavome ir pagaliau įvyko Šiaulių lopšelio - darželio "Trys nykštukai" STEAM laboratorijos atidarymas.

Pirmieji STEAM laboratorijos galimybes išbandė vyriausieji darželio ugdytiniai - priešmokyklinukai, kurie pratęsė savaitės temos "Po kopūsto lapu" tikslus naujoje erdvėje. Priešmokyklinukai susipažino su raide L, įtvirtino sąvokas "Aštrus, saldus, didelis, mažas, viršus, apačia, minštas, kietas ir kt". Uostė, ragavo ir netgi piešė daržovėmis. Bandymų metu svarstė, kurios daržovės spalvina ryškiau, virtas ar žalias burokėlis minkštesnis.

STEAM santrumpa žymi gamtos mokslų (angl. – Science), technologijų  (angl. – Technology),  inžinerijos (angl. – Engineering), meno/dizaino (angl. – Art) ir matematikos (angl. – Mathematics) sritis. Pastaruoju metu raidė A santrumpoje STEAM yra vartojama platesne nei menas/dizainas prasme: A – visos kitos disciplinos (angl. „All other diciplines“).


Pasiimk šypseną

2020-10-02

Spalio 2-oji tarptautinė šypsenos diena. Visą penktadienį Laimės termometrai sprogo nuo mūsų šypsenų. Mes laimingų vaikų darželis! Lauke esančios šypsenos, džiugino ir mažus ir didelius. Ar pasiėmėte šypseną ir jūs?

Muzikos diena

2020-10-01

Spalio 1-oji pasaulinė muzikos diena. Šiais metais susipažinome su muzikograma, muzikos instrumentais, piešėme skambant klasikinei muzikai ir lauke surengėme piešinių parodą. Kviečiame užsukti ir pasigrožėti!