• Biudžetinė įstaiga
  • į. k. 190530088
  • Tilžės g. 41, Šiauliai
  • Pašto kodas: LT-78206
  • trysnykstukai@splius.lt
  • (841) 552354

Renginiai

Jūros ir žvejų diena

2020-07-27

Liepos 26 minima jūros ir žvejų diena. Galbūt savaitgalį kai kurie ir šėlo jūros šventėje, bet mūsų darželio vaikai jūros šventę šventė ir darželyje. Mus lankė jūrų dievas Neptūnas ir jo draugė undinė, kuri mokė kurti vandens muziką. Mes piešėme, šokome, dainavome ir išdykavome jūros bangose.

Perkūno diena

2020-07-20

Nuo senų laikų Lietuvoje liepos 20 d. buvo švenčiama Perkūno šventė. Trijų nykštukų ugdytiniai vaizdavo Perkūną piešiniuose, balsu, šaukė, trypė ir griaudė kaip perkūnai, kad vasarai liktų tik gražūs ir šilti orai.

Ieškome kolegos

2020-07-21

Ieškome naujo komandos nario  - auklėtojo (s). Dokumentai priimami iki 2020-07-30. Pradėti dirbti iškart.

 Skelbimas

Ieškome logopedo

2020-07-21

Ieškome komandos pastiprinimo - logopedo (0,5et.). Dokumentai priimami iki 2020-07-30. Pradėti dirbti nuo 2020-09-01

Skelbimas

 

Spalvų gaudymas gamtoje

2020-07-15

Visą savaitę Trijų nykštukų ugdytiniai ,,gaudė" spalvas gamtoje, o kai akytės pavargo ir pritrūko spalvų, įvairiausiais būdais bandėme jas išgauti: maišėme, tapėme, pūtėme ir spalvinome vasarą.

Pasaulinė emociukų diena

2020-07-17

Ar žinojote, kad liepos 17d. švenčiama Pasaulinė emociukų diena? Visą dieną darželyje piešėme, vaizdavome, šokome ir išdykavome - vieni kitiems dovanojome tik geriausias emocijas.

„Aš esu mokytojas – kokia tavo Superjėga?‘

2020-07-10

     Pastebėta, kad vaikams sunku įvardyti žmonių, tėvų profesijas. Vaikai dažnai negali atsakyti, kur dirba jų tėvai, ką jie ten veikia.


     Pokalbiai su vaikais apie profesijas yra labai aktualūs norint suprasti, kad visos profesijos yra labai svarbios ir būtinos. Viskas, kas vyksta pasaulyje, yra tik dėl profesijų gausos ir įvairovės.


    Ir neabejotina, kad mokytojo profesija yra didžioji galia, kai kalbame apie savo vaikus ir pasaulio ateitį. Nepaisant to, kad technologijos tobulėja ir jūs galite pasiekti visą informaciją internete, mokytojų vaidmuo tampa vis svarbesnis.
Plačiau pakalbėti, padiskutuoti apie tai su vaikais siekė Šiaulių lopšelio-darželio logopedė Aistė Kvičiuvienė apjungdama savo pajėgas su pedagoge Ilona Kondrackiene iš Kauno lopšelio-darželio „Pagrandukas“.


    Prie trumpalaikio tarptautinio projekto vydymo prisijungė pedagogai ir vaikai iš Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Lenkijos, Lietuvos, Portugalijos, Rumunijos, Slovakijos, Turkijos ir plačiau sužinojo apie skirtingų profesijų gausą; įgijo daugiau žinių apie jas, sukūrė erdvių, priemonių, skatinančių veikti, žaisti pagal įvairias profesijas, geriau geba identifikuoti ir dalytis įgūdžiais; patobulino komandinio darbo, dramos įgūdžius; lavino meninę raišką, kūrybiškumą, savarankiškumą, emocinę ir socialinę kompetencijas; bei sukurta vieša „E-TwinSpace“ erdvė.
Ikimokyklinio amžiaus vaikams svarbus smalsumo, motyvacijos tyrinėti aplinką, pažinti ją, ir mokytis sisteminti savo stebėjimus, juos apibendrinti, daryti išvadas, skatinimas, leidžiant skleistis ir kūrybiškumui. Padėkime vaikams ugdytis verslumą pradėdami nuo supažindinimo su profesijų gausa ir kiekvienos iš jų svarba.

Tarptautinis e-twinning projektas „Kur dingo žiema?

2020-07-10

     E-twinning projektas „Kur dingo žiema? Snaigių karpymas“, skirtas vaikų smulkiosios motorikos lavinimui, taip svarbiam kalbos vystymui(si). Projektą inicijavo lopšelio-darželio „Trys nykštukai“ logopedė Aistė Kvičiuvienė, kuri kvietė prisijungti ne tik šalies pedagogus ir vaikus, tėvelius, bet ir užsieniečius nuo 2020 sausio iki balandžio mėnesio.


      Snaigių karpymas ypač patinka vaikams. Karpymas – smulkiosios motorikos arkliukas. Kirpimas – tai judesiai, kuriuos atliekant dalyvauja smulkieji kūno raumenys (pirštų, riešo, akių), juos lavinti yra ypač svarbu, jei siekiame, kad vaiko kalbos raida būtų sklandi. Jau dviejų metų vaikas bando kirpti su tėvų pagalba. O didesniems pasiūlėme iškarpyti snaiges. Prieš snaigių karpymą kalbėjome su vaikais apie globalinį atšilimą, svarstėme „Kur pasislėpė žiema? Jos pramogos ir malonumai? Kodėl vietoj sniego vis dažniau regime darganą ir lietų? Galbūt šis metų laikas sumanė pažaisti slėpynių? O gal tai vyksta dėl globalinio atšilimo?“. Kalbėjome apie tai su mažaisiais, diskutavome ir ... bandėme sugrąžinti žiemą į Europą! Gaminome gniūžtes, karpėme gražiausias snaiges, lyginome jas, grožėjomės. Kokios jos visos skirtingos?!


      Į projekto vykdymą įsijungė pedagogai ir vaikai iš Čekijos, Estijos, Graikijos, Ispanijos, Kroatijos, Lenkijos, Lietuvos, Portugalijos, Rumunijos, Serbijos, Slovakijos ir Turkijos.


      Vaikams reikia lavinti rankų pirštelius, plaštaką, riešą. Aktyvindami pirštukų pagalvėles, skatiname vystytis kalbą, nes jose esantys centrai susiję su galvos smegenų zonomis, atsakingomis už kalbą, o kai kurie pirštų ir riešo judesiai susiję su aplinkos suvokimu, intelektine smegenų veikla. Taigi, jei lavės piršteliai - lavės ir kalba. Todėl nepamirškime lavinti vaiko smulkiosios motorikos - vaikas turi kiek įmanoma daugiau dirbti savo mažais ir dar nepaklusniais pirštukais. Kuo vaiko piršteliai darysis vikresni, tuo jo kalba taps suprantamesnė.

Atsipalaidavimo sala

2020-07-01

Birželio mėnesį socialinė pedagogė ir ,,Kodėlčiukų" grupės ugdytiniai bei auklėtojos vykdė vasaros projektą ,,Atsipalaidavimo sala", kurio metu visi kartu mokėsi, o kiti gal pasikartojo žinias, kaip galima nusiraminti, atsipalaiduoti ir smagiai leisti laiką drauge.

Nemokami pietūs priešmokyklinukams

2020-07-13

Nuo rugsėjo 1 d. visi priešmokyklinukai ir pirmokai visose mokyklose, įskaitant ikimokyklinio ugdymo mokyklas, turi teisę į nemokamus pietus, nevertinant gaunamų pajamų. Kreipiantis dėl nemokamų pietų, kai nevertinamos pajamos, pildoma nustatyta elektroninė forma. Paraiškas jau galima teikti!

Nemokamas maitinimas numatytas visiems priešmokyklinių grupių ir pirmų klasių mokiniams nevertinant šeimos pajamų. Tėveliams tik reikia pateikti prašymą elektroniniu būdu, pildant SP-11(A) formą, informacinėje sistemoje www.spis.lt. Paraiškas galima teikti nuo liepos 1 d.

Išlydėjome priešmokyklinukus

2020-06-11

     Paskutinė auklėtojos pasaka ..., išleistuvių valsas ..., paskutinė logopedės pamokėlė... , šilti socialinės pedagogės linkėjimai ir apsikabinimai ..., judesio korekcijos mokytojos mankšta... ir netgi paskutinysis egzaminas..., kurį visi išlaikėme ir gavome bilietus į pirmą klasę. Visus metus kartu mokėsi linksmieji draugai Opa ir Pa, kurie šiandien patvirtino, kad visi sėkmingai baigėme priešmokyklinio ugdymo programą ir dovanojo diplomus.

Sėkmės mokykloje Trijų nykštukų pugiukai!

Atsisveikinimas su Zipiu

2020-06-03

Ugdydamiesi nuotoliniu būdu Kodėlčiukų ir Smalsučių grupių vaikai dar bendravo su draugu Zipiu, o tik grižę į darželį atsisveikino ir paliko draugą jaunesniems vaikams.

Dalyvaudami Zipio valandėlėse vaikai išmoko labiau klausytis vienas kito, kantriai sulaukti savo eilės, kai norėdavo pasisakyti, mokėsi atpažinti savo jausmus, juos išsakyti žodžiais, taip pat palaikyti draugiškus santykius tarpusavyje, spresti iškilusis konfliktus ir problemas, susipažino, kas yra pokyčiai ir netekties išgyvenimas, ieškojo išeičių iš įvairiausių situacijų, bandė įveikti iškilusius sunkumus. Pagrindinė taisyklė, kuri buvo akcentuojama kiekvieno užsiėmimo metu - tinkamos išeities ieškojimas. O kokia yra gera išeitis? Gera išeitis padeda man pasijusti geriau ir nekenkia nei man, nei kitiems. Tikimės, kad nors maža dalelė, to, kas buvo kalbama išliko ir vaikai stengsis vadovautis Zipio mokytais principais savo kasdienybėje.