• Biudžetinė įstaiga
  • į. k. 190530088
  • Tilžės g. 41, Šiauliai
  • Pašto kodas: LT-78206
  • trysnykstukai@splius.lt
  • (841) 552354

Renginiai

Sportas, šypsena, mankšta - mano draugas visada!

2018-04-24

"Naminukų" grupės ugdytiniai dalyvavo balandžiui - sveikatos mėnesiui - skirtame rytmetyje „Sportas, šypsena, mankšta - mano draugas visada!“, kurį organizavo Šiaulių lopšelis-darželis "Pasaka". Vaikai dalyvavo visuotinėje mankštoje ir linksmųjų estafečių slalome, kartu su pedagogais atliko saugius ir taisyklingus fizinius pratimus. Rytmetys vyko Šiaulių universiteto bibliotekoje, tad "Naminukai" nepraleido progos aplankyti vienintelio Lietuvoje Centų kambario, kurio sienos, lubos ir baldai apklijuoti lietuviškų centų monetomis. Jomis padengtas ir ant sienos kabantis didžiulis Lietuvos žemėlapis. Tai išskirtinė edukacinė erdvė, skirta viso pasaulio pinigams pristatyti ir Lietuvos nacionalinei valiutai – litui – atminti.

"Linksmučiai" lankėsi Saugaus eismo klasėje

2018-04-24

"Linksmučių" grupės ugdytiniai lankėsi Saugaus eismo klasėje. Tai pirmoji vaikų išvyka - edukacija už grupės ribų. Saugaus eismo klasių paskirtis - ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikams, kitiems visuomenės nariams sudaryti sąlygas ugdyti ir plėtoti savo, kaip eismo dalyvio (pėsčiojo, keleivio, vairuotojo) saugaus eismo kompetenciją, mokytis ir gilinti teorines ir praktines saugaus elgesio kelyje žinias, ugdyti pagarbą žmogaus gyvybei ir jos išsaugojimui, pagarbą eismo dalyviams, atsakomybę už savo elgesį kelyje, suvokti eismo sistemą „Eismo dalyvis-transporto priemonė-kelias-eismo aplinka“. Išvyka vaikams labai patiko. Vaikai prisiminė, kaip saugiai pereiti gatvę, važiuoti dviračiais ir paspirtukais, kad automobilyje būtina sėdėti tam skirtose kėdutėse, o vairuotojams važiuojant nekalbėti telefonu.

 

Respublikinėje konferencijoje dalintasi gerąja patirtimi apie ankstyvojo amžiaus vaikų ugdymą(si)

2018-04-19

Respublikinėje ankstyvojo amžiaus vaikų ugdytojų metodinėje-praktinėje konferencijoje "Šiandienos vaikai - ateities visuomenė" pristatyti pranešimai apie anktyvojo amžiaus vaikų raidą, ugdomosios veiklos planavimo ir organizavimo ypatumus, inovacijas ankstyvojo amžiaus vaikų ugdyme. Konferencijoje pranešimus pristatė šios srities profesionalai - mokslininkai, pedagogai, o apie tėvų pasirengimą vesti vaiką į darželį bei sėkmingą įsitraukimą į įstaigos veiklas kalbėjo tėvų atstovas - "Zuikučių" grupės ugdytinio Vėjo tėtis Romas Zakaras.

Respublikinės konferencijos "Šiandienos vaikai - ateities visuomenė" programa

2018-04-19

Skelbiame respublikinės ankstyvojo amžiaus vaikų ugdytojų konferencijos "Šiandienos vaikai - ateities visuomenė" programą. Konferencija vyks 2018-04-19 (ketvirtadienį) Šiaulių l.-d. "Trys nykštukai". Konferencijos pradžia 10.00 val.

Saugaus eismo diena

2018-04-06

Balandžio 6-ąją minima saugaus eismo diena. Šią dieną siekiama ne tik prisiminti, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į keliuose slypinčius pavojus, skatinti atsargiau elgtis keliuose, būti atidesniais ir pagalvoti ne vien apie save, bet ir apie kitų saugumą. Saugaus eismo užsiėmimo metu, kurį vedė judesio korekcijos mokytoja Asta ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Karolina, vaikai prisiminė kaip taisyklingai pereiti gatvę, kokie šviesoforo signalai leidžia ir draudžia eiti ir kitas saugaus eismo taisykles.

Švarūs namučiai mažiems parko gyventojams

2018-04-05

"Naminukų" grupės ugdytiniai atstovavo darželį renginyje - atviroje veikloje "Švarūs namučiai mažiems parko gyventojams", kurį organizavo Šiaulių l.-d. "Gintarėlis". Lieporių parke vaikai ne tik susitiko su kitų mikrorajono darželių ugdytiniais, bet ir kartu puošė savo kurtais paukšteliais parko medžius, gilino aplinkosaugos žinias bei patyrė pažinimo džiaugsmą dirbant, bendraujant ir stebint.

Judame koridoriaus labirintuose

2018-04-04

Rytmetį visi lopšelio-darželio "Trys nykštukai" ugdytiniai pradėjo judėdami koridoriaus labirintuose. Nuotaikingas užduotis, estafetes vaikams parengė ir savo jėgas išbandyti kvietė judesio korekcijos mokytoja Asta, socialinė pedagogė Jurgita ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Karolina. Vaikai entuziastingai atliko pavestas užduotis, išbandė ištvermę ir jėgas.

Mažųjų Velykėlės

2018-04-03

Pirmasis sekmadienis po Velykų vadinamas Atvelykiu arba vaikų Velykomis (Velykėlėmis). Nuo seno jų metu margučius ridendavo ir daužydavo tik vaikai. Todėl šią savaitę vaikai grupėse ruošiasi mažosioms Velykėlėms - vieni su kitais rungtyniauja kieno margutis stipresnis, organizuoja margučių ridenimo varžybėles.

Kiaušinių marginimo vakaras

2018-03-29

Prieš Velykas lopšelio-darželio "Trys nykštukai" bendruomenė tradiciškai susitiko Kiaušinių marginimo vakare, kuriame dalijosi marginimo idėjomis, kartu puošė margučius ir gerai leido laiką. 

Lietuvos mažųjų žaidynės (II etapas)

2018-03-28

Lopšelio-darželio "Trys nykštukai" ugdytinių komanda, kurią sudarė "Spindulėlių" ir "Naminukų" grupių atstovai, kartu su judesio korekcijos mokytoja Asta Pilkyte ir auklėtoja Aušra Bebrauskaite dalyvavo respublikinio ikimokyklinių ugdymo įstaigų projekto "Lietuvos mažųjų žaidynės" II-ajame etape. Vaikai savo jėgas išbandė atlikdami komandines užduotis: šokinėjimo GYMNIC kamuoliais, spalvotų kamuoliukų pernešimo, lindimo tuneliu ir kt. Po žaidynių komanda apdovanota padėkomis, diplomais ir dovanomis. 

Žaidžiame teatrą darželyje

2018-03-27

Tarptautinę teatro dieną darželio ugdytiniai minėjo persirengę pasakų personažais, animacinių filmų herojais, fantastinėmis būtybėmis. Vaikai improvizavo, patys kūrė, režisavo spektaklius, kuriuos rodė vieni kitiems. Kovo 28 d. dalyvavome Šiaulių valstybio kamerinio choro "Polifonija" edukaciniame spektaklyje-muzikinėje pasakoje, kurioje kartu su choristais įsitraukėme į choro kūrimą ir sužinojome "Kaip ežiukas chorą būrė". 

Susitikimas su socialiniais partneriais

2018-03-28

Lopšelio-darželio "Trys nykštukai" socialiniai partneriai - Šiaulių universiteto Edukologijos katedra - kasmetines kokybės dienas perkėlė į socialinių partnerių insitucijas: kovo 15-ąją lankėsi Dainų progimnazijoje, o kovo 28 d. mūsų įstaigoje. Vizito metu buvo diskutuojama apie kokybiško ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo galimybes, būsimų specialistų rengimą. Dėstytojai ir studentai stebėjo realų ugdymo procesą - spektakliuko repeticiją, apžiūrėjo edukacines aplinkas, susipažino su išmaniaisiais žaislais. "Zuikučių" grupės auklėtoja Rūta pristatė naudojamą socialinio-emocinio ugdymo programą "Kimochis", tėvelių iniciatyva įrengtą bibliotekėlę.