• Biudžetinė įstaiga
  • į. k. 190530088
  • Tilžės g. 41, Šiauliai
  • Pašto kodas: LT-78206
  • trysnykstukai@splius.lt
  • (841) 552354

STEAM

Mažylių ir Boružiukų tarpgrupinis projektas "Kas skanu ir kas sveika" (2019-10 mėn.)

 

Trumpalaikio grupinio projekto metu vaikai susipažino su įvairiais vaisiais ir daržovėmis, atliko menines užduotis, visi kartu dalyvavo degustacijoje, samprotaudami apie rudens gėrybių spalvas, skonį, formas ir kt.

Mažyliai džiaugiasi kartu

Boružiukai pamilo rudenį

 

   

 

 Spindulėlių rudens fantazijos (2019-09-11)

Priešmokyklinukai rinko darželio kieme rastus augaliukus, juos tyrinėjo, bandė pavadinti, skaičiavo, skirstė pagal spalvas ir formas, o rezultate sukūrė kiekvienas savo rudens paveikslus.

 

   

 

   

 

Spindulėliai pažino medžių lapus (2019-09-23)

Pug'iukai rinko medžių lapus, juos skaičiavo ir tyrinėjo. 

   

 

Pug'iukai mokosi dirbti komandoje (2019-09-24)

Jau šiandien išbandėme gebėjimą dirbti komandoje ir atskleidėme savo kūrybines galias. Ši veikla leido labiau pažinti gamtos gėrybes, tobulinti konstravimo įgūdžius.

   

 

Pabiručių spalvotos dienelės (2019-10-28-31)

Spalio paskutiniąją savaitę „Pabiručių“ grupėje vyravo „SPALVOTOS DIENELĖS“.
Labai džiugu, kad tėveliai aktyviai prisijungė prie šios temos plėtojimo : vaikai rinkosi į grupę apsirengę tai dienai skirta spalva. Buvo : "Raudona diena", "Geltona diena", "Žalia diena", "Mėlyna diena". Vaikai apžiūrinėjo vieni kitų drabužius, mokėsi pavadinti spalvas;
ieškojo skirtingos spalvos daiktų, žaislų grupėje, lauke, koridoriuje; iš įvairaus dydžio Lego kaladžių statė bokštus, eksperimentavo, spontaniškai reiškė emocijas dailės medžiagomis ir priemonėmis.

Spalvotos dienelės

   

 

   

 

 

Dangaus šviesuliai (2020-01-14)

,,Smalsučių" grupės ugdytiniai kartu su auklėtoja Irlanda tyrinėjo, kūrė teorijas iš kur atsiranda dangaus šviesuliai, planetos ir kiti reiškiniai. O vėliau  iš antrinių žaliavų bandė patys sukurti kosmoso būtybes.

 

   

 

,,Pabiručių" atsisveikinimas su kalėdų eglute (2020-01-06)

Pabiručiai atsisveikino su kalėdų eglute ir atliko eksperimentus, sužinojo kurie eglutės žaisliukai skęsta ir neskęsta, tirpsta kalėdų žvakių vaškas vandenyje ar ne ir kas būtų jei kankorėžį užkencervuotumėme vandenyje...

 

   

 

Įdomiausiai pasaulio gyvūnai (2020-01-24)

Pug'iukai visą savaitę ieškojo informacijos knygose, žurnaluose, internete, tyrinėjo ir diskutavo apie didžiausius, aukščiausius pasaulio gyvūnus, gyvūnus, kurie turi ilgiausias ausis ar daugiausiai dantų.

 

   

 

Pug'iukai gamino sniegą (2020-01-31)

Kai už lango sniego nematyti, o jo taip norisi, vyriausi darželio vaikai sugalvojo patys pasigaminti sniegą. Ir jiems puikiai pavyko, o spėlionių buvo visokių...

 

   

 

Kai norisi kurti ... (2020-01-31)

Kai už lango tamsu norisi šviesos ir sugalvojo Spindulėliai pabandyti piešti ant šviečiančio stiklo (o galima?neprilips? o gal paryškės spalvos? O gal nublanks?) ir pasigaminti savo žaidimus. Veiklos užteko tamsiems sausio vakarams.

 

   

 

,,Pabiručių" pažintis su moliu (2020-02-19)

Fabijono mama ir sesuo supažindina vaikus su moliu, jo savybėmis, darbo įrankiais. Vaikai jį minko, kočioja, bando formuoti įvairius dirbinius.

   

 

 

Spindulėliai matuojasi inžinieriaus rūbus (2020-02-12)

Į svečius atvyko Ragainės progimnazijos septintokės ir inžinerijos mokytoja Ingrida, kurios supažindino su inžinieriaus profesija ir vaikams leido kartu atlikti įvairius bandymus, spėjimus.

Matuojamės inžinieriaus rūbus.

   

 

 Spindulėlių šlykštukai Kaziuko turgeliui (2020-03-05)

Balionai, miltai ir manų kruopos - pylėm, matavom ir skaičiavom, o rezultatas nepakartojami šlykštukai.

 

   

 

 

Kaziuko turgelyje (2020-03-07)

Kaziuko turgelis - visi kartu ne tik gaminome, minkėme, klijavome ar aplikavome, bet ir įtvirtinome skaičius, raides ir išmokome skaičiuoti pinigus.

 

   

 

Spindulėlių šešėliai (2020-05-21)

Spindulėliai mokėsi gaudyti šešėlius, tyrinėjo kada jie atsiranda, kokių oro sąlygų tam reikia. Jiems puikiai pavyko.

 

   

 

Skrendu, plaukiu ... (2020-07-14)

Smalsučių ir Boružiukų grupių ugdytiniai visą savaitę konstravo popierinius aitvarus, lėktuvus ir laivelius.  Kilo milijonai klausimų, į kuriuos atsakė pabandydami: kodėl aitvaras skrenda kai diena vėjuota? o kodėl sunkiau skrenda ir reikia daugiau pastangų, kai nėra vėjo,? o kaip tiksliai reikia sulankstyti laivelį, kad jis plauktų? o lėktuvėlio sparnai turi būti ilgesni ar trumpesni? o galiukas bukas ar smailus?

 

   

Spalvų gaudymas gamtoje (2020-07-16)

 

Visą savaitę Trijų nykštukų ugdytiniai ,,gaudė" spalvas gamtoje, o kai akytės pavargo ir pritrūko spalvų, įvairiausiais būdais bandėme jas išgauti: maišėme, tapėme, pūtėme ir spalvinome vasarą.

 
    
 
 
  
 Mažylių lietaus diena (2020-07-22)
 
 Mažieji darželio vaikai kalbėjo apie lietų, kadangi visą dieną gausiai lijo. Aptarė iš kur atsiranda lietus, kokių spalvų būna debesys, kokios būna jų formos, kokiais lašais gali lyti lietus ir pan. Tyrinėjo lietaus vandenį, lietė, aptarė jo savybes (šiltas, šaltas), o lauke taškėsi balose ir samprotavo kokio dydžio lašai krenta iš balų.