• Biudžetinė įstaiga
  • į. k. 190530088
  • Tilžės g. 41, Šiauliai
  • Pašto kodas: LT-78206
  • trysnykstukai@splius.lt
  • (841) 552354

Renginiai

SEU draugiškoji olimpiada

2021-03-29

2021 m. kovo 22-26 dienomis VšĮ „Pozityvaus ugdymo institutas“, Lietuvos Socialinio emocinio ugdymo asociacija, VšĮ „Šiuolaikinių inovacijų diegimo ir kompetencijų ugdymo centras” jau trečius metus organizuoja „DRAUGIŠKĄJĄ SEU OLIMPIADĄ „DRAMBLYS“.

Renginio tikslas - atkreipti visuomenės dėmesį į socialinio ir emocinio ugdymo svarbą ir kartu atliekant bendras užduotis stebėti SEU pažangą.

 

Šiais metais prie olimpiados prisijungė PUG „Spindulėlių“ ir penkiamečių „Smalsučiai“, „Naminukai“, „Kodėlčiukai“ grupės.

Pirmąją dieną ugdytiniai atliko socialinio sąmoningumo užduotį „Mano marškinėliai“, kurioje reikėjo papuošti popierinius marškinėlius, kurie atspindi jų pomėgius, nuotaiką, svajones ir kt. Vėliau ugdytiniai pristatė savo marškinėlius grupės draugams. Veikla skatino pasitikėti savimi, išklausyti ir gerbti vieni kitus. Tokiu būdu vaikai dar labiau pažino vienas kitą.

Antrąją dieną vaikai pažiūrėjo filmuką apie tinkamą ir netinkamą elgesį, gavo korteles su pateiktomis situacijomis „Ką darytum, jei..“. Vienas situacijas bandyta suvaidinta, kitas – aptarti žodžiu Tinkamus sprendimus užrašė. Veiklų metu bandyta atrastus sprendimo būdus pritaikyti grupės veiklose.

Trečią dieną vaikai prisiminė, kas yra patarlės. Skaitė ir aptarė pasaką apie „Kareivį ir vilką“ (diskutuota ko išmoko ši pasaka), kūrė pasaką apie musę, plaštakę ir vorą. Tokiu būdu buvo išsiaiškinta patarlių prasmė, reikšmė“ „Nekask duobės kitam, nes pats įkrisi“, „Žaizda užgis, bet blogo žodžio neužmirši“.

Ketvirtą dieną vaikai prisiminė ir bandė įvardinti įvairias emocijas: pyktį, džiaugsmą, susierzinimą, išgąstį, nuostabą... .

Penktą dieną vaikai atliko paskutinę tarpusavio santykių ugdymo užduotį „Mano emocijų drambliukas“. Išsiaiškinta ko vaikai labiausiai bijo, kada jiems liūdna ir kada smagu.

 

Trijų nykštukai ugdytiniai sako „AČIŪ ir iki pasimatymo kitais metais“.