• Biudžetinė įstaiga
  • į. k. 190530088
  • Tilžės g. 41, Šiauliai
  • Pašto kodas: LT-78206
  • trysnykstukai@splius.lt
  • (841) 552354

Renginiai

Tarptautinis e-twinning projektas „Kur dingo žiema?

2020-07-10

     E-twinning projektas „Kur dingo žiema? Snaigių karpymas“, skirtas vaikų smulkiosios motorikos lavinimui, taip svarbiam kalbos vystymui(si). Projektą inicijavo lopšelio-darželio „Trys nykštukai“ logopedė Aistė Kvičiuvienė, kuri kvietė prisijungti ne tik šalies pedagogus ir vaikus, tėvelius, bet ir užsieniečius nuo 2020 sausio iki balandžio mėnesio.


      Snaigių karpymas ypač patinka vaikams. Karpymas – smulkiosios motorikos arkliukas. Kirpimas – tai judesiai, kuriuos atliekant dalyvauja smulkieji kūno raumenys (pirštų, riešo, akių), juos lavinti yra ypač svarbu, jei siekiame, kad vaiko kalbos raida būtų sklandi. Jau dviejų metų vaikas bando kirpti su tėvų pagalba. O didesniems pasiūlėme iškarpyti snaiges. Prieš snaigių karpymą kalbėjome su vaikais apie globalinį atšilimą, svarstėme „Kur pasislėpė žiema? Jos pramogos ir malonumai? Kodėl vietoj sniego vis dažniau regime darganą ir lietų? Galbūt šis metų laikas sumanė pažaisti slėpynių? O gal tai vyksta dėl globalinio atšilimo?“. Kalbėjome apie tai su mažaisiais, diskutavome ir ... bandėme sugrąžinti žiemą į Europą! Gaminome gniūžtes, karpėme gražiausias snaiges, lyginome jas, grožėjomės. Kokios jos visos skirtingos?!


      Į projekto vykdymą įsijungė pedagogai ir vaikai iš Čekijos, Estijos, Graikijos, Ispanijos, Kroatijos, Lenkijos, Lietuvos, Portugalijos, Rumunijos, Serbijos, Slovakijos ir Turkijos.


      Vaikams reikia lavinti rankų pirštelius, plaštaką, riešą. Aktyvindami pirštukų pagalvėles, skatiname vystytis kalbą, nes jose esantys centrai susiję su galvos smegenų zonomis, atsakingomis už kalbą, o kai kurie pirštų ir riešo judesiai susiję su aplinkos suvokimu, intelektine smegenų veikla. Taigi, jei lavės piršteliai - lavės ir kalba. Todėl nepamirškime lavinti vaiko smulkiosios motorikos - vaikas turi kiek įmanoma daugiau dirbti savo mažais ir dar nepaklusniais pirštukais. Kuo vaiko piršteliai darysis vikresni, tuo jo kalba taps suprantamesnė.