• Biudžetinė įstaiga
  • į. k. 190530088
  • Tilžės g. 41, Šiauliai
  • Pašto kodas: LT-78206
  • trysnykstukai@splius.lt
  • (841) 552354

Renginiai

Tik trys raidelės, bet daug žodelių

2021-03-24

Respublikinis virtualus vaikų projektas / konkursas

„TIK TRYS RAIDELĖS, BET DAUG ŽODELIŲ“

 

Tinkamai išlavintas garsų suvokimas, jų skyrimas ir jungimas, ženkliai palengvina vaiko mokymąsi rašyti ir skaityti. Žinome apie didėjantį skaičių mokinių, turinčių nepakankamai  išlavėjusią foneminę klausą. Dėl šios priežasties vaikai kalbėdami daro įvairių garsų keitimo klaidų, o rašydami keičia atitinkamas raides. Taigi, Šiaulių lopšelio-darželio „Trys nykštukai“ logopedės Aistė Kvičiuvienė ir Daiva Silkytė kvietė lavinti vaikų foneminę klausą ir fonologinį suvokimą, formuoti foneminius vaizdinius, tobulinti  garsinės analizės ir sintezės įgūdžius jau nuo ikimokyklinio amžiaus ir suorganizavo respublikinį projektą / konkursą „Tik trys raidelės, bet daug žodelių“. Šio projekto tikslas – sudaryti kuo daugiau žodžių su automobilių valstybinių numerių raidėmis.

 

Visiems dalyviams buvo pateiktos trijų valstybinių automobilių numerių raidžių kombinacijos (LEP, KRD, DGA), su kuriomis reikėjo sugalvoti, prisiminti kuo daugiau žodžių.

 

Projektu susidomėjo 186 šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio, pradinio ir specialiojo ugdymo įstaigų pedagogai, logopedai, kurie atsiuntė net 258 ugdytinių anketas.

 

Organizatorės sudarė sistemą, kuri padėjo įvertinti dalyvių atsiųstus žodžius ir skirti taškus. Papildomi taškai buvo skiriami už dalyvių nufotografuotas automobilių valstybinių numerių raides ir sugalvotus žodžius su jomis. Už surinktus taškus buvo skiriamos 1-3 vieta dvejose skirtingose amžiaus grupėse.

 

I grupės - 4-7 metų ir specialiųjų įstaigų vaikų kategorijoje:

•1 vieta: Paulina Šinkūnaitė,  4 m. Pedagogė Jolanta Šinkūnienė. Surinko 1458 taškus. 
•2 vieta:  Ilja Andrejev, 6 m. Pedagogė Marijona Gervelienė. Surinko 1270 taškų.
•3 vieta: „Paukštelių“ grupės ugdytiniai, 5-7 m. Pedagogė Sigita Norvilienė. Surinko 1162 taškus.

 

II grupės - 7-10 metų vaikų kategorijoje:

•1 vieta:  Žemyna Stasiulevičiutė, 8 m. Pedagogė Ingrida Sabeckienė. Surinko 2240 taškų.
•2 vieta: Jurgilė Mincė, 8 m. Logopedė Judita Butkevičienė. Surinko 1648 taškus.
• 3 vieta: Adelė Burbaitė, 9 m. Logopedė Vilma Blažaitienė, mama Danguolė Burbienė. Surinko 1393 taškai.

 

Burtų keliu Aistės Kvičiuvienės dovanėlė atitenka Eglei Marozaitei,  priešmokyklinio ugdymo mokytojai iš Panevėžio r. Smilgių gimnazijos Ikimokyklinio skyriaus.

 

Iš rekomenduojamų raidžių kombinacijų daugiausiai sugalvota, parinkta žodžių su LEP raidėmis. Net 402 žodžiai ir jų vediniai (tos pačios šaknies žodžiai). Kiek mažiau su DGA raidėmis: rasti 328 žodžiai su vediniais. Mažiausiai suradome žodžių su raidėmis KRD: 219 žodžių su vediniais.

 

Vienas vaikas sugalvojo ypač daug žodžių su raidėmis LEP, už kurias jam skirta net 595 taškai. Kitas dalyvis daugiausiai žodžių prisiminė su DGA raidėmis ir jam skirta 833 taškai, o už žodžius su KRD raidėmis tam pačiam dalyviui atiteko 639 taškai. Net 1749 taškus surinko dalyvis daugiausiai sugalvojęs žodžių su raidėmis, esančiomis savo nufotografuotų automobilių valstybiniuose numeriuose.

 

Džiugu, kad į projekto įgyvendinimą aktyviai įsijungė ir vaikų tėveliai, kurie savo mažamečiams padėjo sugalvoti žodžius. Pasirodo, žaidimas uždegantis, įtraukiantis, paįvairinantis kasdienę veiklą ne tik ugdymo įstaigoje, bet ir namuose ar kelionėje.

 

Pastebėjome, jog gana daug valstybinių numerių, kuriuose yra raidės H, F, C, pavyzdžiui: HMV, KFT , GRF, JHP, FOB, FNA, FZN, FRV, KHN, HJN, KFZ, KCR, HBR, HRM, DFA, GOF, FZA ir kt. Su šiomis raidėmis ne taip jau lengva sugalvoti žodžių. Bet mes bandėme! Ačiū dalyviams!

 

Projekto rezultatas – ne tik pagerėję vaikų kalbiniai įgūdžiai, pralavėjusi vaizduotė, kūrybiškumas, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžiai, bet ir sukurtas internetinis žaidimas. Kviečiame išbandyti.

https://wordwall.net/resource/12212426

https://wordwall.net/resource/11578398

Tikime, kad šis prasmingas ir įdomus žaidimas ir toliau lydės Jūsų šeimas kelionėse ar draugų susibūrimuose.

 

Šiaulių lopšelio-darželio „Trys nykštukai“

logopedės Aistė Kvičiuvienė ir Daiva Silkytė